top of page

Alexander Slotte kommer till Solna & BorlĂ€nge đŸ”„ "Bli en mĂ€stare pĂ„ att attrahera affĂ€rer"!

I mars har vi tur att fÄ besök av Alexander Slotte som Àr expert pÄ försÀljning och kundrelationer!

Han har över 20 Ärs erfarenhet som entreprenör och företagsledare och kommer att hÄlla den hyllade förelÀsningen "Kundmagnet - Bli en mÀstare pÄ att attrahera affÀrer" i mars.



Alexander Slotte med Bokadero Solna och BorlÀnge

Detta handlar förelÀsningen om

Alexander Slotte Ă€r lĂ„ngt ifrĂ„n endast en hyllad förelĂ€sare han Ă€r ocksĂ„ författare till en bok med samma titel som förelĂ€sningen. Han kommer att dela med sig av vĂ€rdefulla insikter och strategier för att skapa hĂ„llbara affĂ€rsrelationer och förbĂ€ttra lönsamheten över tid. 🚀


Deltagarna kan förvÀnta sig att fÄ:

🔧 Verktyg för att generera en stadig ström av referenser och rekommendationer

📈 Strategier för att attrahera och behĂ„lla kunder som bidrar till lĂ„ngsiktig tillvĂ€xt

🔎 En praktisk guide till att bygga ett effektivt ambassadörsprogram

â˜đŸ» Insikter om vanliga misstag som hindrar hĂ„llbar företagstillvĂ€xt

☑ Checklistor för att utveckla och förstĂ€rka affĂ€rsnĂ€tverk


Expertis och erfarenhet

Alexander Slotte Àr kÀnd för sin expertis inom referensförsÀljning och nÀtverksbaserad försÀljning. Han har hÄllit över 2000 förelÀsningar och workshops, vilket gör honom till en eftertraktad talare inom omrÄdet. Slotte Àr Àven grundare av Referral Sales Summit, Nordens största event inom referensförsÀljning.


Detta event erbjuder en unik möjlighet att lÀra sig frÄn en av branschens ledande experter och fÄ praktiska verktyg för att förbÀttra din verksamhets kundrelationer och lönsamhet.


🟱 Kommer till:

📍Solna 5 mars



 

...dags att bli medlem och fÄ chans till event likt detta?



Comments


bottom of page