På Bokadero är vi glada och stolta över att återigen välkomna den inspirerande föreläsaren och trefaldige världsmästaren i curling, Magnus Swartling. Vid tidigare besök har han lämnat publiken fylld av insikter, energi och konkreta verktyg för att skapa framgångsrika team. I maj är det Västerås och Täbys tur att ta del av denna inspirerande föreläsning.
Ett inspirerande nätverksevent– skapa kontakter och utvecklas
I samarbete med våra lokala partners, VSK Bandy och Täby FC, bjuder vi in till inspirerande nätverksträffar med ett unikt och välbeprövat koncept: strukturerade rundabordssamtal kombinerat med en föreläsning i toppklass. Här får du både möjlighet att knyta värdefulla affärskontakter och samtidigt investera i din egen och ditt teams utveckling.

Föreläsningen: ”Jaget VS Laget”
Magnus Swartling vet vad som krävs för att nå toppen. Med VM-guld, EM-guld och tre OS-deltaganden som en del av Lag Peja Lindholm, har han ovärderliga erfarenheter av att bygga framgångsrika team och prestera under press.
🔑 Du kommer att få:
Kraftfulla tips och verktyg som hjälper dig att lyfta både dig själv och ditt team till nästa nivå.
Inspireras av Magnus Swartlings energi, engagemang och unika erfarenheter – du kommer inte vilja missa en minut!
Insikter och exempel som visar hur attityd, förberedelse och samarbete påverkar prestation - såväl på som utanför planen.
Med en mix av inspirerande berättelser, humor och skarpa insikter engagerar Magnus sin publik som tidigare deltagare beskriver som:
”Intressant och givande samt aktuell föreläsning. Den var kul med både djupa och roliga inslag i bra blandning!”
”Mycket proffsig och inspirerande föreläsning!”
”Otroligt lärande. Många fina tips som jag kommer att plocka med mig både privat och i arbetslivet.”
Turné: Magnus Swartling med Bokadero
8 maj - Boka din plats i Västerås här
11 april - Boka din plats i Täby här
Välkommen att inspireras med Bokadero och Magnus Swartling – din nyckel till starkare team och hållbara framgångar!
Comments